Drónok kora

Pokoli látvány – ezt látták a drónok a fukusimai atomreaktorban

Közzétették az első drón fotókat és videókat a fukusimai atomreaktor belsejéből. Mint emlékezetes és a go2fly.hu is írt róla, február végén kisméretű drónokat küldte be a reaktor ember számára megközelíthetetlen területeire. Az erőmű üzemeltetői, a Tokyo Electric Power Company Holdings vagy a TEPCO 12 drón fotót tettek közzé.

atom3

A drónok által rögzített nagyfelbontású színes képeken különböző formájú és méretű barna tárgyak lógnak le a talapzat különböző helyeiről.

A szakemberek régóta remélték, hogy elérik azt a területet, ahol az olvadt nukleáris üzemanyag okozta károk látszanak. Az olvadt nukleáris fűtőanyag ott csöpögött, amikor az erőmű hűtőrendszereit megrongálta egy hatalmas földrengés és cunami 2011-ben

A drónokon nem volt doziméter a sugárzás mérésére, mert könnyűnek és manőverezhetőnek kellett lenniük.

Körülbelül 880 tonna erősen radioaktív olvadt nukleáris fűtőanyag maradt a három sérült reaktorban. A TEPCO szeretne többet megtudni a az állapotokról, hogy tervet készíthessen a jövőbeli védelmi beruházásokhoz.

A drónkamerák nem látták a reaktormag fenekét, részben a tárolóedény sötétsége miatt. A leszerelési folyamatot már évek óta késleltetik a technikai akadályok és az adatok hiánya.

A kritikusok szerint a kormány és a TEPCO által az erőmű megtisztítására kitűzött 30-40 éves cél túlzottan optimista.

A fukusimai katasztrófa a világ egyik legpusztítóbb nukleáris szerencsétlensége volt.  A Richter-skála szerinti 9,0-es erősségű földrengést követte Japán keleti partjainál, amely az egyik legerősebb volt Japánban.

Csak a cunami pusztítása 18 000 ember halálát okozta. Több mint 150 ezer embert kellett evakuálni a környékről.  Az atomkatasztrófát a Nemzetközi Atomenergia Ügynökség a hetes szintű eseménynek minősítette, ami a második ilyen beserolású esemény a csernobili negyedik reaktor 1986-os összeomlása óta.

Szólj hozzá