Mesterséges intelligencia, harci drónok, génmódosított katonák – akár ezeket is bevethetik a harmadik világháborúban, derül ki az IFLScience cikkéből. Az IFLScience egy kanadai tulajdonú, de brit székhelyű tudományos-ismeretterjesztő hírportál, aminek cikkét most a 24.hu szemlézte.
Az Egyesült Királyság Honvédelmi Minisztériuma két science fiction író segítségével tárta fel, milyen lehetne egy, a közeljövőben kirobbanó világháború. A történelem során a sci-fi írók számos alkalommal sikeresen megjósolták a jövőt, előre látták például a hitelkártyák, mobiltelefonok, páncélozott harckocsik, sőt még az antidepresszánsok feltalálását is.
Ezúttal Peter Warren Singer és August Cole állami megbízásból kísérelte meg előre jelezni, milyen, háborús célokra is használható technológiai fejlesztések láthatnak napvilágot a következő 20 évben. Peter Warren Singer 48 éves amerikai politológus, nemzetközi kapcsolatok tudósa és a 21. századi hadviselés specialistája. A New York Times bestseller-írója, mind ismeretterjesztő, mind szépirodalmi irodalomban, akit a Wall Street Journal úgy ír le, mint „a nemzetbiztonsági környezet első számú futuristája”. August Cole író, aki a konfliktusok jövőjét fikción és a „FICINT” (fiktív intelligencia) történetmesélés más formáin keresztül kutatja.
A szerzőpáros A következő világháború regénye című könyvében már 2015-ben felvázolt egy forgatókönyvet arról, hogy a közeljövőben a posztkommunista Kína, Oroszország segítségével, technológiailag kifinomult támadást indít az Egyesült Államok ellen a Csendes-óceánon, ami a Hawaii-szigetek megszállásához vezet.
Az alkotók most nyolc rövid történetet írtak, amelyek mindegyike jelenleg kiemelkedően népszerű technológiai trendek figyelembevételével készült, tehát nem megalapozatlan képzelgések, ráadásul mindketten sok tapasztalattal rendelkeznek a modern hadviselés terén. Singer és Cole ezeket az írásokat useful storyknak, azaz hasznos történeteknek hívják, amelyekkel céljuk, hogy szórakoztató, ugyanakkor tanulságos elbeszéléseket hozzanak létre.
Történeteikben megjelenik a kvantumszámítógépek, mesterséges intelligenciák, drónok és az adatmodellezés potenciális harcászati felhasználása is.