Az Embry-Riddle Repülőmérnöki Egyetem Master of Science program hallgatója, Patrick Hunter célja, hogy a drónokat használjon a veszélyeztetett teknősök nyomon követésére. Legutóbb egy ellenőrzött, irányított erdőtűznél dolgozott, nyomon követték a tűz mozgását, így előrejelzéseket tudtak készíteni.
„A kutatás azért fontos, mert a drónok légköri adatokat tudnak gyűjteni az erdőtüzek felett alacsonyan repülve. Reméljük, hogy ezekkel az adatokkal jobban megjósolhatjuk a környezeti körülményeket, amelyek hatással vannak a tűz viselkedésére” – mondta Hunter. „A drónok a tűzoltók munkáját is segítenék, csökkentenék a földön végzett munka kockázatát, és megakadályoznák, hogy olyan területen dolgozzanak, amelyet gyorsan elnyelhet a tűz.”
Az 1926-ban Floridában alapított Embry-Riddle egyetemen kifejlesztett Mobility Virtual Environment (MoVE), egy olyan szoftverrendszer, amelyet a gyalogosok, légi- és földi járművek figyelésére terveztek, így erdőtüzek esetén is alkalmazhatók.
„Ez a projekt, lehetővé tette a pilóták és a mérnökök együttműködését, miközben segíti az erdőtüzek leküzdését, előnyeit tűzoltó repülőgépek pilótái és a katasztróvédelem szakemberei is hasznosíthatják” – mondta Compere.
Adrian Imai Bates-Domingo, aki a pilóta nélküli légi rendszerek (UAS) programfejlesztési szakirányon szerez majd mesterdiplomát, elmondta, hogy a bemutató során használt drónok – egy Sentaero és két DJI Matrice 100 – jól teljesítettek, és az általuk felszerelt szenzorok és kommunikációs technológia is sikeresen vizsgázott.
Ma már drónokat alkalmaznak a természetvédelem és a közbiztonság területén is, az egyetem hallgatói az ilyen és ehhez hasonló projektek révén pedig valós problémákra keresnek megoldásokat a dróntecjnika használatával. Az Embry-Riddle Eegyetem számos társadalmi és környezetvédelmi projektben felhasználja a drónokat. Eltűnt, demenciában szenvedő idős emberek keresésében, a katonai hadműveletekben, a bűnözés elleni küzdelemben, a tengeri teknősök védelmében és az orvvadászat elleni küzdelemben egyaránt.