Az ImAFUSA csapata által végzett új kutatás új betekintést nyújtott a drónok közvéleményének megítélésébe, felhívva a figyelmet a zajjal kapcsolatos aggályokra.
A projekt kutatócsoportja először végzett pszichoakusztikai kísérletet a légi szolgáltatások elfogadási felmérésével párhuzamosan az ImAFUSA nyílt napon az év elején Athénban- Annak érdekében, hogy felmérjék a közvéleményt az új légi szolgáltatásokról, a közeli szakképző központok és egyetemek résztvevői egy háromlépcsős élő, szabadtéri kísérletben vettek részt.
A résztvevők először láthattak számos drónrepülést, amelyeket a Salfordi Egyetem (USAL) Akusztikai Kutatóközpontja szervezett, akik együttműködtek a Delfti Műszaki Egyetem Repüléstechnikai Karának (TUDelft) csapatával. Ezeket a „hangsétákat” Egaleo önkormányzata (EGL) és a Future Needs (FN) tartotta a helyszínen , betartva az USAL kutatóinak irányelveit.
A csapat az érzelmi reakciók széles skáláját értékelte a bosszúság és a hangosság mellett. Az eljárásban Egaleo Önkormányzatának drónkezelője is részt vett. A hangséták után, a kísérlet második szakaszában a résztvevők válaszoltak a drónokról alkotott felfogásukra vonatkozó kérdésekre, miután ki voltak téve a drónrepülés hanghatásainak.
A kísérlet harmadik szakaszában a projekt koordinátora, Sophia Kalakou és az Üzleti Kutatási Egység (BRU-Iscte) kutatócsoportja a társadalmi elfogadottsági felmérésének célja, hogy segítse az önkormányzatok tervezési folyamatát a társadalmilag elfogadott szolgáltatások bevezetésében. A résztvevőket arra kérték, hogy mondják el véleményüket a drónok városüzemeltetésben való lehetséges felhasználásáról különböző célokra (pl. érzékelés, logisztika, vészhelyzetek), valamint azt, hogy mennyire tartják elfogadhatónak alkalmazásukat egy bonyolultabb jövőben, ahol innovatív légi szolgáltatásokat kínálnak, és lehetőségük van a mindennapi élet részévé válni. Ennek a munkának a végeredménye várhatóan bármely városban használható elfogadási skála lesz, és meg fogja határozni az UAM-szolgáltatások állampolgári elfogadottságának szintjét.