Hírek Ipari drónok

Innovatív infrastruktúra monitoring képzés a Széchenyi István Egyetemen

Ahogy arról sokszor beszámoltunk már, a drónok világa egyre nagyobb teret nyer a modern infrastruktúrában. 2024. szeptember 21-én, Mosonmagyaróváron egy különleges képzés mutatja be az egyik legdinamikusdabban növekvő felhasználási módját az ipari drónoknak, ami nem más, mint az infrastruktúra monitoring.

1 napos kepzes

A Széchenyi István Egyetem képzése betekintést nyújt a napelem rendszerek telepítését megelőző drónos felmérésekbe, valamint abban is segít, hogy a résztvevők megismerjék a rádiótorony statikai vizsgálatokat és az antennák irányszögének mérését.

Az óriási területeken elnyúló napelemparkoknál magától értetődő, hogy az alacsony magasságban repülő, jól irányítható, és számos szenzorral felszerelt drónos ellenőrzési gyakorlat mind a telepítést megelőzően, mind a működési zavarok feltárása során egyszerű, költséghatékony és rendkívül informatív modern módja a feladatok elvégzésének, így a drónok nagyban elősegítik a napelem erőművek üzembiztos működését.

A rádiótornyok felméréséről érdemes tudni, hogy hagyományos módon kifejezetten kockázatosak az ellenőrzést végző személy számára, ami meghosszítja – és természetesen költségessé is teszi – az ilyen típusú munkák megtervezését és kivitelezését is. A drónok alkalmazása ebben az esetben biztonságos körülményeket teremt, hetekről akár órákra csökkenti az ellenőrzés elvégzéséhez szükséges időt, és még informatívabb is lehet az ily módon folytatott minőségellenőrzés.

Ugyanez a helyzet az antennák vizsgálatával, amelyek nehezen hozzáférhető helyen, nagy magasságban vannak, így egyértelműek a földről történő irányítás előnyei.

Miért érdemes részt venni a képzésen?

Az ipari drónozás esetében rendkívül gyorsan fejlődő területről van szó, ami – bár elméletben egyszerűnek tűnhet – technikailag igen összetett. A képzés során a résztvevők megismerkedhetnek a DJI legfejlettebb drónjaival, többek között a DJI Mavic 2 Pro és a DJI Matrice 300 modellekkel, valamint a ZENMUSE H20T kamerarendszerrel. Ezek az eszközök kiemelkedő képességeikkel rendkívül hatékonyak bármely infrastruktúra vizsgálat során.

A tanfolyam részletesen bemutatja, hogyan lehet optimálisan tervezni a napelem paneleket, hogyan végezhetőek el a légi felvételezések, és hogyan történik az állapotfelmérés utáni adatfeldolgozás. A résztvevők elsajátíthatják a szükséges szoftveres ismereteket is, amelyekkel maximálisan kihasználhatják a drónok adta lehetőségeket.

A képzés minden olyan drónos számára új perspektívát és szakmai kihívást nyújthat, akit érdekel az infrastruktúra-monitoring területe, hiszen a tanfolyamon az Egyetem tapasztalt, más drónos képzéseinek oktatói közreműködésével adják át tudásukat a drónalapú infrastruktúra-monitoring terén.

Kik számára ajánlott a részvétel?

A képzés azok számára ideális választás, akik már rendelkeznek A1/A3 és A2 drónkezelői tanúsítvánnyal, magabiztosan kezelik a drónokat, és alapvető számítógépes ismeretekkel bírnak.

Hogyan jelentkezhetsz?

A jelentkezés egyszerű: a Széchenyi István Egyetem képzési információs oldalán minden tájékoztatás elérhető. A jelentkezési határidő 2024. szeptember 16!

Szólj hozzá