Drónok kora

Augusztus 20. – Tűzijáték és egyedülálló drónshow Budapesten

Ezerháromszáz drón összehangolt repülése teszi még látványosabbá az idei Szent István-napi tűzijátékot, a szervezők több mint egy éve készülnek a produkcióra, amely Magyarország történelme és kulturális öröksége előtt tiszteleg.

aug20

A koreográfia első elemeként a híres nyilazó lovas, majd pedig a csodaszarvas legendája jelenik meg. Ezt követően a Szent Korona tűnik fel az égen, végül a produkciót egy térben forgó, háromdimenziós kereszt zárja.

Az előkészületek hónapok óta zajlanak, a tervezés és a megvalósítás egyaránt rendkívüli szakértelmet igényelt – írták a szervezők az MTI-hez eljuttatott közleményükben. A komplex animációk több szimulációs fázison mentek keresztül, és ezeket több alkalommal tesztelték a Szigetmonostoron található tesztpályán, mielőtt vasárnap a végleges helyszíni próbákat megtartották.

A tájékoztatás szerint a produkció mögött húsznál több szakember összehangolt munkája áll, akik nemcsak a látványvilág megalkotásában, hanem a biztonsági intézkedések kidolgozásában is kulcsszerepet játszottak. A nézők biztonságát a többrétegű védelmi rendszerek és a kritikus pontokra kifeszített drónvédő hálók biztosítják, emellett külön motorcsónakos egységek állnak készenlétben arra az esetre, ha a show ideje alatt a Dunába pilóta nélküli repülőeszköz esne.

A Petőfi hídtól a Margitsziget alsó harmadáig terjedő, csaknem öt kilométer hosszú, úgynevezett látványtéren több mint negyvenötezer különálló pirotechnikai effekt jelenik meg augusztus 20-án.  Az idei Szent István-napi tűzijátékot tűzmozsár, kartács, római gyertya, görögtűz, szikraszökőkút és lángeffektek teszik látványossá. A több mint huszonkilencezer pirotechnikai terméket mintegy ötszáz indítási pontról, köztük 9 folyami uszályról, 65 pontonról, a Szabadság, az Erzsébet és a Margit hídról lövik magasba a szakemberek.

A mondabeli és történelmi epizódok adják a narrációval ellátott tűzijátékshow hat tételét, amit az Elek Norbert által készített zenei kompozíció tesz teljessé. A zenei aláfestésben a magyar népdalhagyomány ismert darabjai mellett legnagyobb zeneszerzőink, Liszt Ferenc és Kodály Zoltán darabjai is felsejlenek.

Európa legnagyobb tűzijátékának alkotói olyan ismert szakemberek, mint a montreali tűzijáték-világverseny díjazottja, Seres Anikó, a fényfestésért és látványtervezésért felelős Besnyő Dániel, valamint a művészeti koncepciót előkészítő Iványi Árpád és Réti Barnabás.

Szólj hozzá